Trener medyczny, personalny czy motoryczny? Który jest najlepszy?

Szukasz pomocy i przeglądając sieć zauważyłeś, że nie każdy trener to przysłowiowy koks, który uznaje pakowanie bicka za jedyną słuszną formę ruchu?

Wiesz, że możesz dostać dużo więcej? Oferta jest zróżnicowana i sam już nie wiesz co wybrać?

Pozwól, że przybliżę Ci temat, byś mógł wybrać idealnego dla siebie specjalistę.

W ostatnich latach oferta treningowa na polskim rynku bardzo się poszerzyła, a proces ten nadal trwa. Ten pozytywny obrazek jest skorelowany z rosnącą dostępnością specjalistycznych szkoleń. O treningu z roku na rok wiemy coraz więcej. Co jednak najważniejsze, świadomość i chęć rozwoju trenerów jest na najwyższym do tej pory poziomie.

Do rzeczy…

Kiedy trening personalny w Polsce raczkował, opierał się wyłącznie na treningu kulturystycznym. Trzeba przyznać, że cała branża fitness ukształtowała się właśnie w tym nurcie. Przez wiele lat trening personalny równał się trening kulturystyczny.

Obecnie wykwalifikowani trenerzy personalni oferują znacznie szerszy wachlarz metod treningowych. Z ich grona wyspecjalizowali się również trenerzy medyczni, czy przygotowania motorycznego.

Czym charakteryzuje się każdy z nich?

Trener personalny:

 • pomaga wdrożyć aktywność fizyczną do życia klienta
 • uczy prawidłowych nawyków ruchowych i żywieniowych
 • pomaga modelować sylwetkę i poprawiać podstawową wydolność
 • najczęściej opiera się na treningu siłowym

Trener medyczny:

 • pomaga pozbyć się bólu i uczy bezpiecznego ruchu
 • przeprowadza diagnostykę ruchu, by znaleźć źródło bólu czy dyskomfortu
 • pomaga wrócić po urazie do aktywności codziennej i sportowej
 • jest niezbędnym ogniwem w rehabilitacji pourazowej (współpracuje z terapeutą manualnym i lekarzem)
 • pomaga skorygować wady postawy i zaburzone wzorce ruchowe
 • uczy prawidłowego ruchu w jednostkach chorobowych
 • pomaga przygotować kobietę do porodu oraz wrócić do ruchu po niej
 • uczy prawidłowego oddechu i świadomości ciała
 • pomaga przygotować układ ruchu do operacji

Trener przygotowania motorycznego:

 • pomaga kształtować poszczególne funkcje motoryczne niezbędne w danej dyscyplinie sportowej lub w codziennym ruchu
 • stosuje szeroki wachlarz metod treningowych, by móc precyzyjnie rozwijać daną funkcję ruchową
 • pracuje najczęściej ze sportowcami, ale również z osobami trenującymi rekreacyjnie

Należy tu zauważyć, że podział ten nie jest zero jedynkowy. Trener medyczny również kształtuje u pacjenta poszczególne funkcje motoryczne. W procesie rehabilitacji jest to niezbędny element, by powrócić do sprawności. Trener medyczny pomaga, zarówno osobom, które nigdy nie były aktywne, jak i sportowcom.

To kogo wybrać?

 • Jesteś osobą sprawną, bez-bólową, która chce schudnąć bądź po prostu zacząć być aktywna? Wybierz trenera personalnego.
 • Jesteś zawodnikiem określonej dyscypliny i chcesz poprawić szybkość biegu, wysokość wyskoku czy inne niezbędne Ci parametry? Wybierz trenera przygotowania motorycznego.
 • Doskwiera Ci ból lub dyskomfort? Doznałeś kontuzji? Wiesz, że potrzebujesz specjalistycznej pomocy przez wzgląd na Twoje schorzenie? A może po prostu chcesz poznać zdrowy dla Ciebie ruch? Zgłoś się do trenera medycznego.

Zapraszam do współpracy 🙂 Umów pierwszą wizytę w Katowicach! >>klik<<

Twój trener personalny

Mam na imię Magda. Cieszę się, że zagościłeś/zagościłaś na moim blogu. Jeśli po przeczytaniu artykułu pojawiły się w Twojej głowie jakieś pytania, gorąco zachęcam do zadania ich w komentarzu. Możesz również napisać do mnie wiadomość prywatną przez zakładkę kontakt. Postaram się rozwiać Twoje wątpliwości :) 

Czym zajmuję się oprócz prowadzenia bloga?
Trening indywidualny to moje zajęcie od 10 lat. Na co dzień działam w Katowicach. Wyspecjalizowałam się w treningu medycznym i rehabilitacji ruchowej.

Obszary mojego działania to:
Trening personalny, trening medyczny, czyli terapia ruchowa, rehabilitacja pourazowa, przed-oraz pooperacyjna, prewencja urazów, korekcja wad postawy, trening ukierunkowany na uśmierzenie bólu kręgosłupa, kolan, bioder, stawów skokowych, barków i innych stawów. 

Z kim trenuję? 
Pracuję z osobami dorosłymi, które chcą pozbyć się bólu, odzyskać komfort ruchu i życia, nawet jeśli straciły wiarę, że jest to możliwe.

Trening personalny i indywidualna terapia ruchem potrafi zaskoczyć niedowiarków swoimi efektami. Krok po kroku nauczysz się ze mną zdrowego ruchu i pracy z własnym ciałem. 

Prowadzę treningi personalne w Katowicach również dla osób, które przygodę z aktywnością zaczęły już jakiś czas temu. Trenujesz rekreacyjnie i zauważyłeś nawracającą kontuzję lub niepokoi Cię ból czy brak mobilności? 

Pomogę Ci odnaleźć najsłabsze ogniwa, by sprawnie przywrócić balans Twojemu ciału. Dzięki indywidualnym treningom staniesz się efektywniejszy w swoim sporcie. 

Trener personalny Katowice. 
Poszukujesz trenera personalnego lub trenera medycznego do rehabilitacji ruchowej? 
Oczekujesz skutecznej pomocy? 
Jako lokalizacja interesują Cię Katowice

Skontaktuj się ze mną i zarezerwuj pierwszą wizytę kontakt.

Sprawdź inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.