Po co ci trener personalny?

Zastanawiasz się czy warto zgłosić się do trenera? Jednak nie do końca wiesz, co może ci zaoferować w ramach współpracy? 

Spieszymy z pomocą! Już za chwilę będzie Ci łatwiej podjąć decyzję, czy współpraca z trenerem personalnym to coś, czego potrzebujesz. 

Kim jest trener personalny i na co warto zwrócić uwagę przy jego wyborze? 

Zazwyczaj to specjalista, który ukończył studia w Akademii Wychowania Fizycznego. Nie jest to jednak regułą. Obecnie oferta specjalistycznych szkoleń pozwala na bardzo profesjonalne przygotowanie merytoryczne do współpracy treningowej z klientem. Gdy wybierasz trenera, warto sprawdzić czy udostępnia listę ukończonych kursów i co na niej się znajduje. Trenerzy, którzy regularnie biorą udział w szkoleniach zaoferują Ci wsparcie oparte na bieżącej wiedzy. 

W naszym zespole Magda ukończyła studia wyższe ze specjalizacją trener osobisty w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Konrad natomiast studiuje fizjoterapię, również w Katowicach. Obydwoje regularnie bierzemy udział w szkoleniach dla trenerów personalnych, medycznych, fizjoterapeutów. W zakładce o nas znajdziesz szczegółową listę ukończonych przez nas szkoleń.

Od czego zacznie się współpraca z (dobrym) trenerem? 

Profesjonalny trener rozpocznie współpracę od wnikliwej analizy Twoich potrzeb. Zapozna się również z historią Twojej aktywności fizycznej oraz przede wszystkim urazów czy dolegliwości zdrowotnych, jeśli takie miały do tej pory miejsce. 

Są to podstawowe zasady bezpieczeństwa, które muszą być zachowane, by nie narazić Cię na uraz lub uszczerbek na zdrowiu. 

W kolejnym kroku trener przeanalizuje twoje możliwości ruchowe pod kątem celów, które mu przedstawiłeś. Dlatego będziesz musiał/a wykonać kilka ćwiczeń, czy ruchów. Jeśli dokucza Ci przewlekły ból lub nadmiar napięcia, na pewno poszuka najsłabszych ogniw twojego układu ruchu. Wszystko po to, by zlokalizować przyczynę problemu oraz przybliżyć się do jego rozwiązania. 

W czym pomoże ci trener personalny?

Profesjonalny trener personalny już na pierwszej wizycie da ci wstępne, dobrane indywidualnie zalecenia ruchowe. Będzie bazował na wynikach wcześniejszej diagnostyki w kontekście potrzeb i celów, które mu zgłosiłeś/zgłosiłaś. 

Wykwalifikowany trener personalny:

 • wsłucha się w twoje potrzeby i na nie odpowie.
 • pomoże dobrać bezpieczne i skuteczne ćwiczenia pod kątem celu, który chcesz osiągnąć. Skroi na miarę plan treningowy, niezależnie czy chcesz zwiększyć parametry siłowe, poprawić sylwetkę czy przygotować się do sezonu biegowego.
 • Nauczy cię prawidłowej techniki wykonywania poszczególnych ćwiczeń.
 • Przedstawi możliwości współpracy oraz opisze różnice między nimi. Podczas współpracy z trenerem personalnym najczęściej treningi odbywają się 2-3 razy w tygodniu. Jest też możliwość trenowania pod okiem trenera raz w tygodniu lub nawet rzadziej. Ważne, by trener przedstawił Ci różnice pomiędzy różnymi opcjami współpracy. 
 • Zwizualizuje Twoją drogę treningową pod kątem określonego celu. Przedstawi w praktyce jaki poziom twojego zaangażowania będzie konieczny, by go osiągnąć. 
 • Będzie monitorował twoje postępy, by wiedzieć, czy zastosowany trening działa i przybliża cię do celu. 
 • Zmotywuje i wesprze.

Musisz też wiedzieć, że….

Trener personalny NIE jest:

 • dietetykiem czy psychodietetykiem
 • psychologiem czy psychiatrą
 • fizjoterapeutą czy masażystą
 • lekarzem

Dobry trener personalny potrafi zdiagnozować potrzebę wsparcia ze strony innego specjalisty i poinformuje cię o tym. Dlatego, gdy trener zaleci wizytę u lekarza, fizjoterapeuty, czy też innego trenera – wiedz, że to profesjonalista.

Jeśli interesuje Cię trening personalny w Katowicach to zapraszamy serdecznie do trenera Konrada! Właśnie uruchomiliśmy nowe terminy!

>>Kliknij<<

Nie zwlekaj! Zarezerwuj wizytę wygodnie przez Booksy.

Treningi realizowane są w Katowicach w kameralnej siłowni zlokalizowanej w otoczeniu lasu – w ActiveFrancuska – Katowice. Więcej informacji znajdziesz w zakładce kontakt.

Twój trener personalny

Mam na imię Magda. Cieszę się, że zagościłeś/zagościłaś na moim blogu. Jeśli po przeczytaniu artykułu pojawiły się w Twojej głowie jakieś pytania, gorąco zachęcam do zadania ich w komentarzu. Możesz również napisać do mnie wiadomość prywatną przez zakładkę kontakt. Postaram się rozwiać Twoje wątpliwości :) 

Czym zajmuję się oprócz prowadzenia bloga?
Trening indywidualny to moje zajęcie od 10 lat. Na co dzień działam w Katowicach. Wyspecjalizowałam się w treningu medycznym i rehabilitacji ruchowej.

Obszary mojego działania to:
Trening personalny, trening medyczny, czyli terapia ruchowa, rehabilitacja pourazowa, przed-oraz pooperacyjna, prewencja urazów, korekcja wad postawy, trening ukierunkowany na uśmierzenie bólu kręgosłupa, kolan, bioder, stawów skokowych, barków i innych stawów. 

Z kim trenuję? 
Pracuję z osobami dorosłymi, które chcą pozbyć się bólu, odzyskać komfort ruchu i życia, nawet jeśli straciły wiarę, że jest to możliwe.

Trening personalny i indywidualna terapia ruchem potrafi zaskoczyć niedowiarków swoimi efektami. Krok po kroku nauczysz się ze mną zdrowego ruchu i pracy z własnym ciałem. 

Prowadzę treningi personalne w Katowicach również dla osób, które przygodę z aktywnością zaczęły już jakiś czas temu. Trenujesz rekreacyjnie i zauważyłeś nawracającą kontuzję lub niepokoi Cię ból czy brak mobilności? 

Pomogę Ci odnaleźć najsłabsze ogniwa, by sprawnie przywrócić balans Twojemu ciału. Dzięki indywidualnym treningom staniesz się efektywniejszy w swoim sporcie. 

Trener personalny Katowice. 
Poszukujesz trenera personalnego lub trenera medycznego do rehabilitacji ruchowej? 
Oczekujesz skutecznej pomocy? 
Jako lokalizacja interesują Cię Katowice

Skontaktuj się ze mną i zarezerwuj pierwszą wizytę kontakt.

Sprawdź inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *