Pierwsza wizyta u trenera medycznego. Co warto wiedzieć.

Myślisz o tym, by zapisać się do trenera medycznego? A może czekasz już na umówioną wizytę?

W Twojej głowie na pewno pojawiają się pytania:

  • Czy na pierwszej wizycie będę ćwiczyć?
  • Jak się do niej przygotować?
  • Czy pozbędę się bólu tylko dzięki współpracy 1-1?
  • Jak szybko trener medyczny uwolni mnie od bólu?
  • Czy trzeba ćwiczyć codziennie by poczuć się lepiej?

Te pytania nie są wyssane z palca. Usłyszałam je niejednokrotnie. Dlatego już spieszę z odpowiedzią, byś wiedział/wiedziała więcej, już przed pierwszą wizytą.

Co warto wiedzieć?

Pierwsza wizyta jest po to, by poznać Twój problem, postawić wstępną diagnozę i dać Ci pierwsze zalecenia. Spodziewaj się wywiadu medycznego. Zwykle obejmuje on szczegółową analizę Twoich dolegliwości, historii urazów, Twojego stylu życia i aktywności. Ważne, byś przedstawił jasno swoje oczekiwania.

Kolejny etap to diagnostyka funkcjonalna oraz kliniczna. Trener dobierze testy niezbędne do odnalezienia przyczyny dolegliwości bólowych. Co to oznacza w praktyce? Wykonasz kilku ruchów: np. stania na jednej nodze, wykroku, sięgnięcia ramionami nad głowę. Możliwe też, że położysz się na kozetce, a trener sprawdzi zakres ruchomości konkretnego stawu lub też na przykład jego siłę.

Następnie poznasz wstępną diagnozę i plan działania.

Kolejny krok to terapia ruchem czyli pierwsze ćwiczenia. Może się okazać, że niezbędne będzie zadanie domowe. Może to być wykonywanie konkretnych 2-3 ćwiczeń codziennie, ale też np. zwiększenie codziennej ilości kroków.

Ostatnia część wizyty to ustalenie wymiaru współpracy. Ostateczna decyzja leży oczywiście po Twojej stronie. Warto jednak słuchać zaleceń specjalisty. Doradzi on jaka częstotliwość wizyt będzie najlepsza dla rozwiązania Twojego problemu. Opcji jest wiele: wizyty od 1 do 3 w tygodniu, a nawet 1 lub 2 w miesiącu.

Jak szybko pozbędziesz się bólu?

Jest to możliwe nawet po pierwszej wizycie. Czasem może się okazać, że potrzeba wielu tygodni lub miesięcy. To bardzo indywidualna kwestia zależna od złożoności Twojego problemu. Zupełnie inaczej wygląda rozwiązanie problemu dolegliwości bólowych wynikających z ciasnoty powięziowej, niż np. będących skutkiem urazu czy operacji.

Co ze sobą zabrać?

Na pierwszą wizytę koniecznie weź ze sobą wygodny strój, który nie będzie krępował Twoich ruchów. Warto zabrać też mały ręcznik, jeśli wizyta jest na siłowni. Wyniki, opisy badań mogą również okazać się pomocne.

Masz jeszcze jakieś pytanie? Chętnie odpowiem ? Zadaj je w komentarzu lub napisz do mnie prywatną wiadomość. ?Zadaj pytanie?

Twój trener personalny

Mam na imię Magda. Cieszę się, że zagościłeś/zagościłaś na moim blogu. Jeśli po przeczytaniu artykułu pojawiły się w Twojej głowie jakieś pytania, gorąco zachęcam do zadania ich w komentarzu. Możesz również napisać do mnie wiadomość prywatną przez zakładkę kontakt. Postaram się rozwiać Twoje wątpliwości :) 

Czym zajmuję się oprócz prowadzenia bloga?
Trening indywidualny to moje zajęcie od 10 lat. Na co dzień działam w Katowicach. Wyspecjalizowałam się w treningu medycznym i rehabilitacji ruchowej.

Obszary mojego działania to:
Trening personalny, trening medyczny, czyli terapia ruchowa, rehabilitacja pourazowa, przed-oraz pooperacyjna, prewencja urazów, korekcja wad postawy, trening ukierunkowany na uśmierzenie bólu kręgosłupa, kolan, bioder, stawów skokowych, barków i innych stawów. 

Z kim trenuję? 
Pracuję z osobami dorosłymi, które chcą pozbyć się bólu, odzyskać komfort ruchu i życia, nawet jeśli straciły wiarę, że jest to możliwe.

Trening personalny i indywidualna terapia ruchem potrafi zaskoczyć niedowiarków swoimi efektami. Krok po kroku nauczysz się ze mną zdrowego ruchu i pracy z własnym ciałem. 

Prowadzę treningi personalne w Katowicach również dla osób, które przygodę z aktywnością zaczęły już jakiś czas temu. Trenujesz rekreacyjnie i zauważyłeś nawracającą kontuzję lub niepokoi Cię ból czy brak mobilności? 

Pomogę Ci odnaleźć najsłabsze ogniwa, by sprawnie przywrócić balans Twojemu ciału. Dzięki indywidualnym treningom staniesz się efektywniejszy w swoim sporcie. 

Trener personalny Katowice. 
Poszukujesz trenera personalnego lub trenera medycznego do rehabilitacji ruchowej? 
Oczekujesz skutecznej pomocy? 
Jako lokalizacja interesują Cię Katowice

Skontaktuj się ze mną i zarezerwuj pierwszą wizytę kontakt.

Sprawdź inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *