Jak długo musisz ćwiczyć z trenerem?

Jeśli rozważasz współpracę z trenerem lub trenerką na pewno pojawiło się w Twojej głowie zasadnicze pytanie – ile to potrwa? Zapewne też krąży wokół niego kilka dodatkowych.

  • Ile wizyt u trenera/trenerki mnie czeka, żebym mógł/mogła ćwiczyć sam/a?
  • Czy mogę trenować częściowo samodzielnie, a częściowo pod okiem trenera/trenerki?
  • Jak często powinniśmy się widywać, by przestało mnie boleć/ lepiej wyglądać / biegać bez kontuzji itd.?

….

Oczywiście, że – nie ma jednej odpowiedzi 🙂

Nasza pierwsza rada.

Przede wszystkim nie snuj domysłów na temat swojego planu treningowego, zanim nie skonsultujesz się ze specjalistą. Diagnostyka zarówno w treningu medycznym, jak i rekreacyjnym – to podstawa. Zaufaj specjaliście i jego rekomendacjom. Już na pierwszej wizycie dowiesz się jakie masz możliwości do wybóru.

Nasza druga rada.

I tu wypowiemy się w imieniu swoim i zasad, którymi my – jako trenerzy się kierujemy.

Wrzuć na luz i pamiętaj, że ostatecznie… Ty decydujesz o częstotliwości spotkań.

Pozwolimy sobie rozwinąć powyższą myśl.

Jeśli Twój dotychczasowy kontakt z treningiem ograniczył się do lekcji WF w podstawówce, nie obiecamy Ci, że spotykając się z trenerem raz na dwa tygodnie osiągniesz spektakularne efekty w szybkim czasie.

Nie możemy też zasadniczo stwierdzić, że tylko 2-3 takie treningi w tygodniu pozwolą Ci odnieść sukces.

Jeśli jesteś osobą początkującą – rekomendujemy przynajmniej przez okres 1-2 miesięcy – 2 treningi w tygodniu pod okiem trenera/trenerki. Ten okres może okazać się niezbędny, byś poznał/a podstawowe techniki ćwiczeń, zasady bezpiecznego trenowania oraz możliwości swojego organizmu. Po tym czasie, będzie Ci łatwiej podjąć decyzję jaka częstotliwość spotkań z trenerem sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku.

Jeśli jednak chciałbyś od razu trenować ze specjalistą np. raz w tygodniu – to też świetnie. Musisz jednak liczyć się z:

  • wolniejszym procesem treningowym, bo techniki nie nauczysz się w godzinę
  • większą ilością Twojej samodzielnej pracy i zaangażowania, bo by były efekty, ciało musi odpowiednio często zostać poddane bodźcowi treningowemu

Nasza trzecia rada.

Tą radę nieco rzadziej mamy potrzebę wypowiadać w stronę klienta/pacjenta, ale zdarza się. Serio!

To nieprawa(!), że szybkość osiągania efektów treningowych jest wprost proporcjonalna do ilości treningów zrealizowanych pod okiem trenera/trenerki w tygodniu. Nie musisz ćwiczyć z trenerem codziennie!

Na pozytywny efekt bodźca treningowego i osiąganie celów, ma wpływ wiele czynników, m.in.:

  • poziom wyjściowy bólu, ograniczeń ruchowych, zaburzeń napięciowych, siły, wydolności, otyłości
  • zaangażowanie ćwiczącego w aspekt regeneracji (dbałości o odpowiednią ilość snu, zrównoważoną dietę, rytm dobowy, codzienną aktywność pozatreningową, redukcję stresu)
  • dbałość o zdrowie (profilaktyka badań, zaangażowanie w leczenie zdiagnozowanych chorób i dysfunkcji)
  • ogólna kondycja psychofizyczna, uwarunkowania osobnicze, przyjmowane leki

Jak widzisz na większość czynników mamy wpływ, ale nie na wszystkie.

Reasumując. Nie trać czasu na zastanawianie się. Po prostu umów pierwszą wizytę u trenera i dowiedz się jakie postępowanie treningowe będzie najwłaściwsze w Twoim konkretnym przypadku. Poznaj kilka opcji współpracy. Wybierz taką, która odpowiada Ci najbardziej.

Do zobaczenia na siłowni!

Magda i Konrad

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się dla Ciebie przydatny. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w czym jeszcze możemy Ci pomóc zajrzyj tutaj >>> klik <<<

Twój trener personalny

Mam na imię Magda. Cieszę się, że zagościłeś/zagościłaś na moim blogu. Jeśli po przeczytaniu artykułu pojawiły się w Twojej głowie jakieś pytania, gorąco zachęcam do zadania ich w komentarzu. Możesz również napisać do mnie wiadomość prywatną przez zakładkę kontakt. Postaram się rozwiać Twoje wątpliwości :) 

Czym zajmuję się oprócz prowadzenia bloga?
Trening indywidualny to moje zajęcie od 10 lat. Na co dzień działam w Katowicach. Wyspecjalizowałam się w treningu medycznym i rehabilitacji ruchowej.

Obszary mojego działania to:
Trening personalny, trening medyczny, czyli terapia ruchowa, rehabilitacja pourazowa, przed-oraz pooperacyjna, prewencja urazów, korekcja wad postawy, trening ukierunkowany na uśmierzenie bólu kręgosłupa, kolan, bioder, stawów skokowych, barków i innych stawów. 

Z kim trenuję? 
Pracuję z osobami dorosłymi, które chcą pozbyć się bólu, odzyskać komfort ruchu i życia, nawet jeśli straciły wiarę, że jest to możliwe.

Trening personalny i indywidualna terapia ruchem potrafi zaskoczyć niedowiarków swoimi efektami. Krok po kroku nauczysz się ze mną zdrowego ruchu i pracy z własnym ciałem. 

Prowadzę treningi personalne w Katowicach również dla osób, które przygodę z aktywnością zaczęły już jakiś czas temu. Trenujesz rekreacyjnie i zauważyłeś nawracającą kontuzję lub niepokoi Cię ból czy brak mobilności? 

Pomogę Ci odnaleźć najsłabsze ogniwa, by sprawnie przywrócić balans Twojemu ciału. Dzięki indywidualnym treningom staniesz się efektywniejszy w swoim sporcie. 

Trener personalny Katowice. 
Poszukujesz trenera personalnego lub trenera medycznego do rehabilitacji ruchowej? 
Oczekujesz skutecznej pomocy? 
Jako lokalizacja interesują Cię Katowice

Skontaktuj się ze mną i zarezerwuj pierwszą wizytę kontakt.

Sprawdź inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.