Jak długo musisz ćwiczyć z trenerem?

Jeśli rozważasz współpracę z trenerem lub trenerką na pewno pojawiło się w Twojej głowie zasadnicze pytanie – ile to potrwa? Zapewne też krąży wokół niego kilka dodatkowych.

  • Ile wizyt u trenera/trenerki mnie czeka, żebym mógł/mogła ćwiczyć sam/a?
  • Czy mogę trenować częściowo samodzielnie, a częściowo pod okiem trenera/trenerki?
  • Jak często powinniśmy się widywać, by przestało mnie boleć/ lepiej wyglądać / biegać bez kontuzji itd.?

….

Oczywiście, że – nie ma jednej odpowiedzi 🙂

Nasza pierwsza rada.

Przede wszystkim nie snuj domysłów na temat swojego planu treningowego, zanim nie skonsultujesz się ze specjalistą. Diagnostyka zarówno w treningu medycznym, jak i rekreacyjnym – to podstawa. Zaufaj specjaliście i jego rekomendacjom. Już na pierwszej wizycie dowiesz się jakie masz możliwości do wybóru.

Nasza druga rada.

I tu wypowiemy się w imieniu swoim i zasad, którymi my – jako trenerzy się kierujemy.

Wrzuć na luz i pamiętaj, że ostatecznie… Ty decydujesz o częstotliwości spotkań.

Pozwolimy sobie rozwinąć powyższą myśl.

Jeśli Twój dotychczasowy kontakt z treningiem ograniczył się do lekcji WF w podstawówce, nie obiecamy Ci, że spotykając się z trenerem raz na dwa tygodnie osiągniesz spektakularne efekty w szybkim czasie.

Nie możemy też zasadniczo stwierdzić, że tylko 2-3 takie treningi w tygodniu pozwolą Ci odnieść sukces.

Jeśli jesteś osobą początkującą – rekomendujemy przynajmniej przez okres 1-2 miesięcy – 2 treningi w tygodniu pod okiem trenera/trenerki. Ten okres może okazać się niezbędny, byś poznał/a podstawowe techniki ćwiczeń, zasady bezpiecznego trenowania oraz możliwości swojego organizmu. Po tym czasie, będzie Ci łatwiej podjąć decyzję jaka częstotliwość spotkań z trenerem sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku.

Jeśli jednak chciałbyś od razu trenować ze specjalistą np. raz w tygodniu – to też świetnie. Musisz jednak liczyć się z:

  • wolniejszym procesem treningowym, bo techniki nie nauczysz się w godzinę
  • większą ilością Twojej samodzielnej pracy i zaangażowania, bo by były efekty, ciało musi odpowiednio często zostać poddane bodźcowi treningowemu

Nasza trzecia rada.

Tą radę nieco rzadziej mamy potrzebę wypowiadać w stronę klienta/pacjenta, ale zdarza się. Serio!

To nieprawa(!), że szybkość osiągania efektów treningowych jest wprost proporcjonalna do ilości treningów zrealizowanych pod okiem trenera/trenerki w tygodniu. Nie musisz ćwiczyć z trenerem codziennie!

Na pozytywny efekt bodźca treningowego i osiąganie celów, ma wpływ wiele czynników, m.in.:

  • poziom wyjściowy bólu, ograniczeń ruchowych, zaburzeń napięciowych, siły, wydolności, otyłości
  • zaangażowanie ćwiczącego w aspekt regeneracji (dbałości o odpowiednią ilość snu, zrównoważoną dietę, rytm dobowy, codzienną aktywność pozatreningową, redukcję stresu)
  • dbałość o zdrowie (profilaktyka badań, zaangażowanie w leczenie zdiagnozowanych chorób i dysfunkcji)
  • ogólna kondycja psychofizyczna, uwarunkowania osobnicze, przyjmowane leki

Jak widzisz na większość czynników mamy wpływ, ale nie na wszystkie.

Reasumując. Nie trać czasu na zastanawianie się. Po prostu umów pierwszą wizytę u trenera i dowiedz się jakie postępowanie treningowe będzie najwłaściwsze w Twoim konkretnym przypadku. Poznaj kilka opcji współpracy. Wybierz taką, która odpowiada Ci najbardziej.

Do zobaczenia na siłowni!

Magda i Konrad

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się dla Ciebie przydatny. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w czym jeszcze możemy Ci pomóc zajrzyj tutaj >>> klik <<<

Twój trener personalny

Mam na imię Magda. Cieszę się, że zagościłeś/zagościłaś na moim blogu. Jeśli po przeczytaniu artykułu pojawiły się w Twojej głowie jakieś pytania, gorąco zachęcam do zadania ich w komentarzu. Możesz również napisać do mnie wiadomość prywatną przez zakładkę kontakt. Postaram się rozwiać Twoje wątpliwości :) 

Czym zajmuję się oprócz prowadzenia bloga?
Trening personalny to moje zajęcie od 12 lat. Na co dzień działam w Katowicach. Wyspecjalizowałam się w treningu medycznym, czyli terapii ruchowej po urazach lub w ich prewencji oraz z osobami borykającymi się z bólem przewlekłym.

Obszary mojego działania to:
Trening personalny, kinezyterapia przed-oraz pooperacyjna, prewencja urazów, korekcja wad postawy, trening ukierunkowany na uśmierzenie bólu kręgosłupa, kolan, bioder, stawów skokowych, barków i innych stawów. 

Z kim trenuję? 
Pracuję z osobami dorosłymi, które chcą pozbyć się bólu, odzyskać komfort ruchu i życia, a przy tym sprawność, nawet jeśli straciły wiarę, że jest to możliwe.

Do mojego teamu należy również trener Konrad. Jeśli do Twoich głównych celów, prócz poprawy zdrowia, zalicza się też zmiana sylwetki, poprawa siły czy przeciwdziałanie zmianom w postawie ciała, które funduje Ci siedząca praca - zapraszam Cię do Konrada na treningi personalne.

Trening personalny i indywidualna terapia ruchem potrafi zaskoczyć niedowiarków swoimi efektami. Krok po kroku nauczysz się z nami zdrowego ruchu i pracy z własnym ciałem. 

Prowadzimy treningi personalne w Katowicach również dla osób, które przygodę z aktywnością zaczęły już jakiś czas temu. Trenujesz rekreacyjnie i zauważyłeś nawracającą kontuzję lub niepokoi Cię ból czy brak mobilności? Zapraszam do mnie na treningi medyczne. Ćwiczysz od dawna, ale nie widzisz efektów siłowych, sylwetkowych, a może chciałbyś/chciałabyś rozpocząć swoją przygodę z trójbojem siłowym? Zapraszam do Konrada na treningi personalne.

Pomożemy Ci odnaleźć najsłabsze ogniwa, by sprawnie przywrócić balans Twojemu ciału. Dzięki indywidualnym treningom staniesz się efektywniejszy w życiu lub ulubionym sporcie. 

Zapisz się szybko i wygodnie przez Booksy klikając w niebieski przycisk "zarezerwuj wizytę Booksy" w prawym dolnym rogu strony. Wybierz trenera, rodzaj treningu i preferowany termin.

Konrad Skalniak - Trener personalny Katowice. Magda Chmiela - Trener medyczny Katowice.
Jeśli poszukujesz pomocy trenera personalnego lub trenera medycznego, a jako lokalizacja interesują Cię Katowice - chętnie pomożemy!

Skontaktuj się z nami i zarezerwuj pierwszą wizytę poprzez kontakt lub zapis przez Booksy - kliknij przycisk u dołu strony.

Sprawdź inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *