Po co Ci trening medyczny?

Trening medyczny to stosunkowo nowa nazwa terapii ruchem. Myślę, że nazwa ta poszła w obieg, by jasno zasugerować cel jaki przyświeca takiemu treningowi. Jest to oczywiście zdrowie.

Rozwiewając wszelkie wątpliwości…

Trening medyczny = kinezyterapia = terapia ruchowa

To kiedy taki trening jest potrzebny?

Kiedy już boli, albo żeby nie bolało w przyszłości.

Gdy:

  • doskwiera Ci przewlekły ból stawowo-mięśniowy np. ból pleców, bioder, kolan, barków, łokci
  • jesteś po urazie, operacji, przebyłeś rehabilitację manualną lub jesteś w jej trakcie i chcesz wrócić do pełnej sprawności ruchowej. Tutaj warto dodać, że idealnym układem jest współpraca lekarza, fizjoterapeuty i trenera.
  • chcesz przygotować się do nadchodzącej operacji ortopedycznej, by później szybciej wrócić do sprawności
  • masz dyskopatię, rwę kulszową, chondramalację rzepki, zwyrodnienie stawowe, koślawe lub szpotawe kolana, wdowi garb, halluks, płaskostopie, pogłębioną lordozę lub inną wadę postawy i nie wiesz co dalej…
  • jesteś przed lub w trakcie ciąży i chcesz pozbyć się bólu pleców i przygotować ciało do porodu
  • jesteś po porodzie i chcesz bezpiecznie wrócić do ruchu
  • odczuwasz dyskomfort w ciele, źle sypiasz i masz problemy z oddychaniem

Pierwsza wizyta u trenera medycznego ma charakter diagnostyczno-terapeutyczny. Pozwoli ona odnaleźć przyczynę Twoich dolegliwości bólowych i określić plan postępowania terapeutycznego.

Może się okazać, że Twoje objawy wymagają konsultacji z lekarzem lub innym specjalistą. Trener medyczny doradzi do kogo się skierować.
Nie oznacza to jednak, że pożegnacie się na zawsze…

Nie każdy o tym wie, ale RUCH to jedyny sposób, by trwale usprawnić UKŁAD RUCHU.
To nawet brzmi logicznie.

Oznacza to, że jeśli towarzyszy Ci ostry ból lub Twoje objawy wymagają dalszej diagnostyki, to tylko CHWILOWO nie możesz rozpocząć terapii ruchowej.

Zawsze po dalszej diagnostyce, konsultacji z lekarzem, zabiegu czy terapii manualnej konieczny jest etap LECZENIA RUCHEM.

Masz pytania? Zapraszam do kontaktu ?Napisz wiadomość?

Twój trener personalny

Mam na imię Magda. Cieszę się, że zagościłeś/zagościłaś na moim blogu. Jeśli po przeczytaniu artykułu pojawiły się w Twojej głowie jakieś pytania, gorąco zachęcam do zadania ich w komentarzu. Możesz również napisać do mnie wiadomość prywatną przez zakładkę kontakt. Postaram się rozwiać Twoje wątpliwości :) 

Czym zajmuję się oprócz prowadzenia bloga?
Trening indywidualny to moje zajęcie od 10 lat. Na co dzień działam w Katowicach. Wyspecjalizowałam się w treningu medycznym i rehabilitacji ruchowej.

Obszary mojego działania to:
Trening personalny, trening medyczny, czyli terapia ruchowa, rehabilitacja pourazowa, przed-oraz pooperacyjna, prewencja urazów, korekcja wad postawy, trening ukierunkowany na uśmierzenie bólu kręgosłupa, kolan, bioder, stawów skokowych, barków i innych stawów. 

Z kim trenuję? 
Pracuję z osobami dorosłymi, które chcą pozbyć się bólu, odzyskać komfort ruchu i życia, nawet jeśli straciły wiarę, że jest to możliwe.

Trening personalny i indywidualna terapia ruchem potrafi zaskoczyć niedowiarków swoimi efektami. Krok po kroku nauczysz się ze mną zdrowego ruchu i pracy z własnym ciałem. 

Prowadzę treningi personalne w Katowicach również dla osób, które przygodę z aktywnością zaczęły już jakiś czas temu. Trenujesz rekreacyjnie i zauważyłeś nawracającą kontuzję lub niepokoi Cię ból czy brak mobilności? 

Pomogę Ci odnaleźć najsłabsze ogniwa, by sprawnie przywrócić balans Twojemu ciału. Dzięki indywidualnym treningom staniesz się efektywniejszy w swoim sporcie. 

Trener personalny Katowice. 
Poszukujesz trenera personalnego lub trenera medycznego do rehabilitacji ruchowej? 
Oczekujesz skutecznej pomocy? 
Jako lokalizacja interesują Cię Katowice

Skontaktuj się ze mną i zarezerwuj pierwszą wizytę kontakt.

Sprawdź inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *